Dükkan Dezenfeksiyonu

Dükkan dezenfeksiyonu yaptırmak , toplum sağlığı için çok önemli. Geçtiğimiz yıllarda biraz ihmal edilen dükkan - bakkal - mağaza - butik dezenfeksiyonu, covid-19 salgını nedeniyle şimdi, çok daha fazla önemseniyor. Sağlık Bakanlığı da toplu kullanım alanlarının ve özelde dükkanların dezenfekte edilmesi konusunda yönetmelikleri güncel olarak paylaşıyor. Peki, dükkan dezenfeksiyonu neden önemli, dükkan dezenfeksiyonu nasıl yapılır ve dükkan için dezenfeksiyon fiyatları nasıl? Bu soruların yanıtlarına odaklanarak dezenfeksiyon konusunda detaylı bilgi paylaşalım...

Dükkan Dezenfeksiyonu Neden Önemli?

Apartman, ev ve işyeri ya da ofis dezenfeksiyonu kavramlarını çok daha sık duymaya başladık. En iyi dezenfeksiyon firması, en etkili dezenfektan, koronaya karşı dükkan dezenfeksiyonu gibi arayışlar da hiç olmadığı kadar yoğun. Yaşanan salgının etkisi, dükkanları koronaya karşı dezenfekte etmek konusunda daha hassas olunmasını açıklıyor ancak aslında otel, hastane gibi toplu kullanım alanlarında düzenli olarak dezenfeksiyon yapılması, halk sağlığı için ve dükkan çalışanları için her dönemde dikkate alınması gereken bir sorumluluk. Dükkanlarda hijyeninin neden önemli olduğunu maddelerle açıklayalım:

  • Gün boyunca farklı yerlerden gelen insanların dokunduğu yüzeylere ve ayak bastığı zeminlere sahip olması.
  • Hem gıda hem de diğer ürünlere dokunulması.
  • Farklı insanların dolayısıyla potansiyel taşıyıcıların sadece dokunma ile değil; bazen hapşırma - öksürme gibi eylemlerle bulaşanlarını alandaki yüzeye tutundurması için çok elverişli olması.
  • Nakliye, kargo, depo gibi alanlardan bulaşanlarla birlikte gelen ürünlerin bir arada olması.

Dükkan - Bakkal Dezenfeksiyonu Hizmeti Fiyatları Nasıl?

Dükkana dezenfeksiyon yaptırma fiyatları, farklılık gösterebilir. Bu durum, her firmanın fiyat politikası ile ilişkili olmasının yanında kullanılan malzeme ve ekipman ile de ilişkilidir. Nano dezenfeksiyon dükkan fiyatları konusunda bilgi almak üzere Mutlubiev ekibi ile iletişim kurabilirsiniz.

Everything You Need to Know about Nano Disinfection

100% herbal and vegan

The product used during the process is Type-2 and Type-4 Biocidal Licensed and includes nanoparticles obtained by completely herbal synthesis. It is harmless to the environment and human health. It is toxic and chemical free.

Does not harm your skin

The procedure does not cause an allergic reaction that disrupts the functioning of living metabolism. The products being used are harmless to skin and suitable for human contact.

Destroys 99% of the viruses

In the tests, it has been determined that Nanoksia has destroyed most of the viruses by 99.99%, bacteria and fungi by 99.999%.

Happy Customers

Dükkan Dezenfeksiyonu Nasıl Yapılır?

Dükkanlarda dezenfeksiyon yaparken temelde yüzeylere tutunan virüslerin, mantarların, sporların yok edilmesi ve üreme alanı bulamaması amaçlanır. Dezenfeksiyonda izlenen adımlar; kullanılan dezenfektanın uygulanması ve işlem sonrası kontrol şeklinde özetlenebilir. Peki, dükkanı dezenfekte ederken nelere dikkat etmeli?

Dükkan dezenfeksiyonu konusunda dikkat edilmesi gerekenler şöyle:
Bakkal, mini market, dükkan, butik, mağaza dezenfeksiyonunda kullanılan maddenin, uygulama şeklinin önemi büyük.

Bakkal - Dükkan -Market Dezenfeksiyonunda Kullanılan Maddelere Dikkat Edin!

Farklı kimyasalların bu alanda etkili sonuçlar verdiğini biliyoruz. Ancak her kimyasalın farklı bir olumsuz etkisi de olabiliyor. Örneğin bazı maddeler, kumaşların rengini hatta dokusunu bozabiliyor. Bazıları da metallere zarar verebiliyor. Alerjen dezenfektan ürünler ise gıda, giyim, aksesuar gibi farklı ürünlerin yüzeylerine tutunarak insan sağlığı için hassasiyete neden olabiliyor. Bu nedenle bitkisel formüllü, alerjen olmayan ancak virüsler, sporlar, mantarlar için yüksek ölçüde etkili olabilen ürünleri tercih etmek çok önemli.

Uygulama Zamanı Önemli!

Müşterilerin sürekli girip çıktığı bir saat dilimi, hem dezenfeksiyonun etkili biçimde yapılmasına engel olur hem de halk sağlığı için önerilmez. Bu nedenle dükkanın açık olmadığı gece vakti gibi saatler seçilmeli.

Önce Detaylı Temizlik Yaptırın!

Dezenfeksiyon işlemi öncesinde toz, kir, çöp gibi gözle görünenler için detaylı temizlik yapılması gerekir.

Tadilat Sonrası Daha İyi!

Eğer dükkanda tadilat yaptırma planınız varsa önce tadilatı sağlayın sonra detaylı temizlik yaptırın ve daha sonra da dezenfeksiyon ekibini çağırın. Böylece çok daha etkili sonuç elde edebilirsiniz.

Ölçüm İsteyin!

Dezenfeksiyon sonrasında ilgili teknolojileri kullanarak işlemin sonucunun ölçülmesini isteyin.

Dükkan Hijyeni İçin En İyi Seçenek Nedir?

Dükkanlarda hijyen ya da dükkanlarda korona temizliği gibi arayışlarınıza en net yanıt dezenfeksiyon yaptırmaktır. Ancak yukarıda da açıkladığımız üzere her dezenfeksiyon hizmeti ve kullanılan her dezenfektan istenen sonucu vermeyebilir. Alerjen olmaması, tamamen bitkisel olması ve kanıtlanmış olarak %99,99 virus-spor-mantar temizliği sağlaması ile nano dezenfeksiyonun dükkanlarda uygulanması öneriliyor. Peki, nano dezenfeksiyon nedir?

Nano Dezenfeksiyon Nedir?

Nano gümüş teknolojisiyle üretilmiş olan tamamen bitkisel bir dezenfeksiyon maddesidir. Uygulamasında nano gümüş partikülü içeren maddenin özel araçlar yardımıyla ilgili alanın yüzeyine püskürtülmesi sağlanır. İşlem sonrası partikül bırakmaması, işlemden sonra temizlik gerektirmemesi, alerjen olmaması en önemli avantajlarıdır. Mutlubiev, hem ev hem de işyerleri için nano dezenfeksiyon hizmeti sunuyor.

Frequently Asked Questions

Dükkanlara dezenfeksiyon yaptırma fiyatları alanın büyüklüğüne, uygulamanın süresine, kullanılacak dezenfektan ürüne göre değişir.
Dükkanlara ve diğer alanlara uygulanacak dezenfeksiyon maddesi için farklı yerlerden ürün temin edilebilir. Ancak dezenfeksiyon, sıradan temizlik uygulamalarından çok farklıdır ve bu konuda eğitim almış kişilerce, gerekli ekipmanla yapılmalıdır.
Ortam dezenfeksiyonu yöntemi, dezenfektanın özelliğine göre değişir. Ancak pek çok dezenfektan püskürtme ile uygulanır.
Nano gümüş yani gümüşün nano boyuta indirgenmiş hali, bakteri ve virüslerin DNA yapısını bozar. Bilinen 650 patojeni yok etme becerisine sahiptir. Ancak hücreli canlılar yani insan, hayvan ve bitkiler için herhangi bir etkisi yoktur.