Fabrika Dezenfeksiyonu

Covid-19 salgınının yarattığı etki sonucunda fabrika dezenfeksiyonu da daha fazla önem kazandı. Fabrikalarda hijyen sağlanması, hem dünyanın dört bir yanına dağılan ürünlerin neden olacağı salgınlar hem de fabrika çalışanları ve aileleri için büyük önem taşıyor. Peki, farklı alanlarda tüketilen veya kullanılan gıdaların, eşyaların ya da malzemelerin üretildiği-paketlendiği fabrikaların dezenfeksiyonu nasıl olmalı? Fabrika dezenfeksiyonu yapan firmalar nasıl bir yöntem uygulamalı ve fabrika dezenfeksiyonu fiyatları nasıl? Bu soruların yanıtlarına bakalım…

Fabrikaların Dezenfeksiyonu Nasıl Yapılmalı?

Fabrika için dezenfeksiyonun üç ayda bir yapılması öneriliyor. Sağlık Bakanlığı’nın ilgili yönetmeliği dikkate alınarak fabrikalarda dezenfeksiyon yapılması gerekiyor. Burada aşağıdaki noktalara dikkat edilmesi önemli:

 • Dezenfeksiyon öncesi detaylı temizlik yapılmalı.
 • Dezenfeksiyon yapılacağı sırada ilgili alanda çalışma olmamalı.
 • Dezenfeksiyonda tüm yüzeylere nüfuz edecek şekilde çalışılmalı.
 • Dezenfektanın ulaşmadığı alan kalmamalı.

Fabrika Dezenfeksiyon Firma Seçimi Hakkında

Pek çok kurum yönetimi, yaşanan salgının da etkisiyle fabrika için dezenfeksiyon yapan firma arayışında. Ülkemizde fabrikalara dezenfekte hizmeti veren çok sayıda hizmet sağlayıcı var. Ancak bu alanda doğru seçim yapmak, fabrikada, okulda, hastanede ya da ofiste dezenfeksiyon konusunda sonuçlar açısından büyük önem taşıyor. Fabrika gibi geniş alanlarda dezenfeksiyon yapılmadan önce ön araştırma yapılması önemlidir. Fabrikanın alanı, alanların kullanım amacı, işçi sayısı, alan kullanım alışkanlıkları, üretilen ürünün özelliği gibi detaylar mutlaka dikkate alınmalıdır. Fabrika dezenfeksiyonu Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği kriterlere göre yapılarak işlemin detayları ve yapıldığı tarih gibi bilgiler, yazılı olarak belgelenmelidir. Bu nedenle fabrika dezenfekte hizmeti için mutlaka profesyonel bir ekipten destek alınmalı.

Nano Dezenfeksiyon Hakkında Bilmeniz Gerekenler

%100 Bitkisel & Vegan

İşlem sırasında kullanılan ürün Tip-2 ve Tip-4 Biyosidal Ruhsatlı olup, tamamen bitkisel sentezle elde edilen nanopartiküller içermektedir, Çevreye ve insan sağlığına zararsızdır. Toksik ve kimyasal içermez.

Cildinize Zarar Vermez

Yapılan işlem canlı metabolizmasının işleyişini bozan alerjik reaksiyona sebep olmaz. Tamamen insan/hayvan temasına uygun ve cilde zararsız malzeme ile yapılır.

%99.99 Virüsleri Yok Eder

Yapılan testlerde dezenfektanın birçok virüsü %99.99, bakteri ve mantarları %99.999 oranında yok ettiği tespit edilmiştir.

Mutlu Müşterilerimiz

Fabrika Dezenfeksiyon Fiyatları Nasıl?

Fabrika dezenfekte fiyatları arayışında yukarıda bahsettiğimiz kriterler mutlaka öncelikli olmalı. Fabrika dezenfeksiyon fiyat bilgisi konusunda hizmet sağlayıcıların farklı yaklaşımları olabilir. Burada ekibin niteliği, kişi sayısı, alanın özellikleri, kullanılan malzeme ve araçlar fiyat için belirleyici olabilir. Mutlubiev’den nano dezenfeksiyon fiyatı almak için online olarak ilerleyebilir ve tüm işlemlerinizi güvenle online olarak yapabilirsiniz. Sağlık Bakanlığı onaylı, %100 vegan, hidrojen peroksit ve klorür içermeyen Nano Dezenfeksiyon, virüslere ve bakterilere karşı mükemmel bir temizlik sağlıyor. Üstelik bunu yaparken hiç bir malzemeye zarar vermiyor.

Nano Dezenfeksiyon Uygulaması Hakkında

Nano Dezenfeksiyon, nano gümüş partikül içeren dezenfektanın püskürtme ile uygulanması temelinde dayanıyor. Tüm yüzeye etki edebilmek için profesyonel bir makina yardımıyla püskürtülmesi sağlanıyor.

Nano dezenfeksiyonun avantajları neler?

 • Alerjen değil
 • Tamamen bitkisel
 • Klorür içermiyor.
 • Hidrojen peroksit içermiyor.
 • Kanıtlanmış %99,99 başarılı dezenfeksiyon sağlıyor.
 • Metal yüzeylere zarar vermiyor ve oksidasyona neden olmuyor.
 • Kumaş yüzeyine zarar vermiyor.
 • Renk kaybına neden olmuyor.
 • İşlem sonrasında temizlik yapmak gerekmiyor.
 • Kalıntı bırakmıyor.

Nano Dezenfeksiyon Fabrika Uygulamaları

Fabrikalarda nano dezenfeksiyon hizmeti ile ürün- malzeme zararı olmadan etkili sonuç alabilirsiniz. Üstelik çalışanlar için alerji endişesine de gerek kalmaz. Diğer yandan uygulama süreci pratik ve hızlı olan nano dezenfeksiyon sonrasında ek temizleme işlemi de gerekmez.

Sıkça Sorulan Sorular

Fabrika, ev, dükkan, hastane, okul, otel, apartman gibi pek çok alanda virüslere karşı düzenli olarak dezenfeksiyon yapılması önemlidir. Üretim yapılan fabrikaların dezenfekte olması da halk sağlığı için gereklidir.
Fabrikalarda covid-19 virüsü temizliği için düzenli olarak etkili dezenfeksiyon yapılmalıdır.
Yüzeylerdeki bakteri, virüs, spor ve mantarların yok edilmesi, DNA yapılarının bozulması, üremelerine engel olması için yapılan uygulamadır.
Fabrika dezenfeksiyonu için alandaki metal, kumaş, kağıt gibi malzemelere zarar vermeyecek, insan için alerjen olmayacak ve arakasından ek temilik çalışması gerektirmeyecek dezenfektan kullanılmalıdır. Bu amaçla nano gümüş, çok etkili bir seçenektir.