Apartman Dezenfeksiyonu

Özellikle covid-19 salgını, hemen her alanda dokunma ve bulunma hassasiyetimizin artmasına neden oldu. Yaşadığımız ev, her gün kullandığımız asansör, araba, alışveriş yaptığımız dükkan yeterince güvenli mi diye sorgular olduk. Evlerimizin içini çamaşırsuyu ile bir güzel temizliyoruz ve içimiz biraz rahatlıyor belki ama apartmanımızın durumu, bilinmiyor. Yapılan analizler, apartman dezenfeksiyonu İstanbul, apartman dezenfeksiyonu İzmir, apartman dezenfeksiyonu Ankara gibi farklı illerde bu konuda taleplerin arttığını gösteriyor. Yakın zamanda salgının da etkisiyle Sağlık Bakanlığı’nın Apartmanlar için dezenfeksiyon üzerine bir tebliğ paylaşması da olası görünüyor. Peki, apartman dezenfeksiyonu nasıl yapılır? Apartman dezenfeksiyonu yapan firmalar var mı ve apartman dezenfekte etmek için en iyi madde hangisi? Bu soruların yanıtlarına bakalım...

Apartman Dezenfeksiyonu Nasıl Yapılır?

Apartman dezenfeksiyonu, birden fazla hanenin ve bu hanelere gelip giden insanların ve onların yakınlarının sağlığı için önemlidir. Apartmanların yılda birkaç kez dezenfekte edilmesi gerekir. Apartman dezenfeksiyonunda aşağıdaki adımlar uygulanmalıdır:

  • Önce detaylı detaylı temizlik yapılmalıdır. Detaylı temizlik yapılırsa dezenfeksiyon işleminin etkisi daha kalıcı olur.
  • Uygulama için gece saatleri gibi apartmana fazla giren çıkanın olmadığı zaman dilimlerini tercih edin.

Apartman Dezenfeksiyon Firmaları

Apartman dezenfektesi yapan firma arayışında çok sayıda seçenekle karşılaşabilirsiniz. Ancak dezenfeksiyon doğru şekilde yapılmadığında etkili olamaz. Diğer yandan bazı türleri yok edip diğerlerini bırakmak da farklı sonuçlara neden olabilir. Bu nedenle apartman, hastane, okul ya da ofis dezenfeksiyonu konusunda eğitim almış, deneyimli ekiplerden hizmet almanız önemli. Diğer yandan dezenfeksiyonda kullanılan malzeme hakkında da bilgi alın.

Nano Dezenfeksiyon Hakkında Bilmeniz Gerekenler

%100 Bitkisel & Vegan

İşlem sırasında kullanılan ürün Tip-2 ve Tip-4 Biyosidal Ruhsatlı olup, tamamen bitkisel sentezle elde edilen nanopartiküller içermektedir, Çevreye ve insan sağlığına zararsızdır. Toksik ve kimyasal içermez.

Cildinize Zarar Vermez

Yapılan işlem canlı metabolizmasının işleyişini bozan alerjik reaksiyona sebep olmaz. Tamamen insan/hayvan temasına uygun ve cilde zararsız malzeme ile yapılır.

%99.99 Virüsleri Yok Eder

Yapılan testlerde dezenfektanın birçok virüsü %99.99, bakteri ve mantarları %99.999 oranında yok ettiği tespit edilmiştir.

Mutlu Müşterilerimiz

Apartman Dezenfeksiyonunda Hangi Malzemeler Kullanılır?

Apartmanı dezenfekte etmek, temizlik yapmaktan farklıdır. Bu işlem, gözle görünmeyen virüs, bakteri, spor, mantar gibi bulaşıcı hastalık potansiyellerine karşı yapılır. Profesyonel apartman dezenfeksiyonu için bu konuda eğitim almış personel ve bazı malzemelere gerekir. Apartman dezenfeksiyonu için kullanılan malzemeler:

Dezenfektanı püskürtme makinesi

Dezenfektanlar sıvı ya da gaz halde olabilirler. Tüm yüzeylere temas etmeleri için güçlü ve etkili bir biçimde püskürtmeleri gerekir. Püskürtme işlemi, ne kadar özenli yapılırsa dezenfeksiyonun etkisi de o kadar uzun sürer.

Kontrol teknolojileri

Yapılan işleminin kontrolü için bazı teknolojiler kullanılır.

Dezenfeksiyon maddesi ya da dezenfektan

Dezenfektanlar çeşitlidir. Yani farklı kimyasalların dezenfeksiyon amacıyla kullanılması mümkündür. Ancak her dezenfeksiyon maddesi, her alanda kullanıma uygun değildir. Örneğin bazıları fayans gibi yüzeylerde çok etkili olmasına karşın metalleri bozar. Bazı dezenfektanlar geride partikül ve leke bırakır. Bazı dezenfektanlar da yüksek oranda alerjen olabilir. Bu nedenle dezenfektan seçimine dikkat etmek önemlidir. Günümüzde tamamen bitkisel olan, alerjen olmayan ve kumaşa - metal yüzeye- insan cildine zarar vermeyen dezenfektan türlerinden en yaygın olarak tercih edileni nano dezenfektandır.

Apartmanlara Nano Dezenfeksiyon Nasıl Uygulanıyor?

Daire içlerine girilmeden apartmanın her yerine nano gümüş partikül içeren dezenfektanın özel aletlerle püskürtülmesi sağlanıyor. Apartman kapısı, ziller, kapı kolları, asansör, butonlar, trabzanlar, merdivenler, merdiven altları, duvarlar, tavan, zemin, daire kapılarının dışı ve diğer tüm yüzeylere uygulanıyor. İşlemin avantajları şöyle:
  • Dezenfeksiyon sonrasında temizlik yapmak gerekmiyor.
  • Ortalıkta, duvar ya da zeminde partikül - leke kalmıyor.
  • Kapı kolu gibi metal yüzeylere zarar vermiyor, metalde oksitlenmeye neden olmuyor.
  • Duvar boyasına ya da rengine de hiçbir etkisi yok.
  • Etkili olma oranı %99,99.
  • Etkisi üç ay sürüyor.
  • Tamamen bitkisel olduğu için alerjen etkiye neden olmuyor.
  • Apartmandaki çocuklar ya da ev hayvanları için herhangi bir olumsuz etkisi yok.

Nano Dezenfeksiyon Virüslere Karşı Ne Kadar Etkili?

Nano dezenfeksiyon işlemi ile 50’ye yakın çeşitteki virüsler %99,99 oranında temizleniyor. Bugüne kadar tespit edilmiş on binlerce farklı virüs var. Ancak bunların yaşam alanları birbirinden farklı. Örneğin bazıları sadece bataklıklarda, bazıları sadece belirli rakımlarda, bazıları sadece hayvan tüyleri arasında yaşıyor. Söz konusu 50’ye yakın virüs türü, ev- apartman-okul gibi alanlarda görülen virüs türleri. Dolayısıyla nano dezenfeksiyon sonrasında ev, okul, apartman gibi yaşam alanlarında bulaşan tehdidi oluşturabilecek virüs kalmıyor.

Nano Dezenfeksiyonun Etkisi Ne Kadar Sürüyor?

Yapılan analizlere göre nano dezenfeksiyon işlemi sırasında virüsler: 1-5 dakika / bakteriler: 15 saniye/ mantarlar: 5 dakika içinde yok oluyor. Üstelik, yapılan işlem, 3 ay süreyle etkisini koruyor.

Nano Dezenfeksiyon Hizmeti Fiyatları

Küresel salgının yarattığı ürkütücü durumun da etkisiyle pek çok kişi, Bursa’da Apartman dezenfeksiyonu ya da İstanbul’da apartman dezenfeksiyonu gibi başlıklarla bilgi almak üzere araştırma yapmaya başladı. Alerjen olmaması, tamamen bitkisel olması, %99,99 kanıtlanmış temizlik sağlaması gibi avantajlarıyla nano dezenfeksiyon hizmeti ise en çok tercih edilenler arasında. Apartmanınızda nano dezenfeksiyon hizmeti fiyatları için Mutlubiev ekibinden bilgi alabilirsiniz. Ankara’da apartman dezenfeksiyonu fiyatı, İzmir’de apartman dezenfeksiyonu fiyatı gibi farklı bölgeler için fiyat bilgisi alabilirsiniz. Üstelik tüm işlemlerinizi online olarak yapabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Apartmanlarda korona temizliği için profesyonel dezenfeksiyon yapılması gerekir. Covid-19 virüsü ve diğer bulaşanları ortamdaki yüzeyler ve havadan temizlemek için nano gümüş uygulaması etkili sonuç sunar.
İnsanların girip çıktığı, butonlara, trabzanlara dokunduğu, hapşırıp öksürdüğü apartmanlardaki hemen her yüze, virüsler için oldukça elverişlidir. Bu nedenle düzenli aralıklarla apartmanlarda dezenfeksiyon yapılmalı.
Apartman ve sitelerde dezenfeksiyon yaptırmanın fiyatı, hem işlemi yapacak hizmet sağlayıcıya, hem kullanılacak ürüne, hem de alana göre değişiklik gösterebilir. Bu nedenle tek ve genelde geçerli bir fiyat vermek mümkün değil.
Apartman ve sitelerde yapılan dezenfeksiyon işlemlerinin süresi, alanın genişliğine göre değişir.