Bu dönemdeki endişelerini anlıyor, evini önlemleri dikkate alarak HES kodu kontrolünde temizliyoruz

Her gün temizlik profesyonellerinin HES kodları ile sağlık durumları kontrol edilir ve sadece sağlık durumu iyi, risksiz gruptaki temizlik profesyonellerinin maske kullanımıyla hizmet vermesi sağlanır

Covid-19 Döneminde En Dikkatli Temizlik Mutlubiev'de!

Düzenli eğitimlerden geçen temizlik profesyonelleri, önlemlere uyarak evini tertemiz yapmak için özenle hizmet sunuyor.

COVID-19 ile ilgili güncelleme

Değerli müşterilerimiz ve Temizlik Profesyonellerimiz,


Kurulduğumuz günden beri Mutlubiev olarak amacımız müşterilerimiz sevdikleri başka şeylere vakit ayırırken onlara en hijyenik ortamı sağlamak, bununla birlikte esnek çalışma saatleri ve şeffaf ücret politikasıyla özellikle kadın istihdamını destekleyerek işinde uzman Temizlik Profesyonelleri’ni desteklemek oldu. Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından pandemi olarak tanımlanan Koronavirüs COVID-19 salgınını hep birlikte kurallara dikkat ederek aşacağımıza inancımız tam. Bu yüzden biz Mutlubiev olarak hem müşterilerimiz hem de Temizlik Profesyonelleri için şu önlemleri aldık:

Temizlik Profesyonelleri’ne uymaları gereken hijyen kurallarıyla ilgili online bir eğitimden geçirdik.

Talepli Temizlik Profesyoneli ile düzenli sipariş veren müşterilerimize aynı Temizlik Profesyoneli’ni yönlendirerek çapraz kontaminasyonu minimuma indirmeyi hedefliyoruz.

Temizlik Profesyonelleri’nde herhangi bir Covid-19 semptomu görülmesi durumunda ücret kesintisi yapılmadan işten çekilme opsiyonu tanıdık. Aynı opsiyonu müşterilerimize de sunuyoruz.

Pandeminin en yoğun döneminde Temizlik Profesyonelleri’ne maske, eldiven ve Tulum desteğinde bulunduk.

Peki sizler neler yapabilirsiniz?


Sevgili müşterilerimiz, özellikle temizlik sırasında evde bulunmanız durumunda genel enfeksiyon bulaşma riskini azaltmak için uygulanması önerilen temel enfeksiyondan korunma ve kontrol ilkeleri aşağıda yer almaktadır.

Temizlik Profesyoneli evdeyken lütfen maskenizi ağzı ve burnunuz kapalı olacak şekilde takılı tutunuz.

Temizlik Profesyoneli ile sosyal mesafenizi (1-2 metre) koruyunuz. Mümkünse temizlik sırasında ayrı odalarda bulununuz.

Teması azaltmak için evdeki tüm kapıları açık tutunuz..

Evin iyi havalanması için evdeki camları açık tutunuz.

Temizlik sonrasında temizlikte kullanılan bezleri en az 60 derecede yıkayınız.

Eğer dışarıyla temasınız bulunmuşsa ellerinizi 20 sn boyunca bol sabunlu su ile yıkayınız.

Herhangi bir solunum yolu enfeksiyonu (ateş, öksürük, solunum sıkıntısı vb.) bulguları ile karşılaşırsanız lütfen tarafımıza haber veriniz.

Sevgili Temizlik Profesyonelleri, hem kendi sağlığınız hem de müşterilerimize karşı sorumluluğunuz gereğince aşağıdaki önlemleri almanız riski minimuma indirecektir. Sizlere güveniyoruz! Kronik bir hastalık, engel, gebelik, emziren anne olmak vb. yüksek risk grubunda iseniz bu dönemde iş almamalısınız. Ateşiniz varsa, kendinizi kötü hissediyorsanız, devamlı öksürük yaşıyorsanız temizliğe gitmemelisiniz.

İşe giderken kullanılacak toplu taşıma gibi ortak kullanım alanlarında maske kullanımının zorunlu olduğunu unutmayınız. Mümkünse eldiven kullanarak temastan kaçınınız.

Adrese vardığınızda mümkünse dar ve kapalı asansör yerine merdiven tercih ediniz.

Eve varınca müşteri ile sosyal mesafenizi (1-2 metre) koruyunuz ve hiçbir yere, özellikle ağız, burun ve gözünüze değmeden ellerinizi en az 20 saniye boyunca sabun ve suyla yıkayınız. Sonrasında alkol bazlı el antiseptiği (dezenfektan) kullanınız.

Dışarıda giydiğiniz mont, hırka, yelek vb. giysileri hizmet süresi boyunca mümkünse balkonda, balkon yoksa kapı dışında bekletmeniz faydalı olacaktır.

Temizlik sırasında lütfen maske ve eldiveninizi çıkarmayınız.

Temizlik sırasında öksürme veya hapşırma anında burun ve ağzınızı tek kullanımlık kağıt mendil ile örtünüz, mendili çöpe atıp ellerinizi 20 sn yıkayınız ve sonrasında maskenizi çıkarmayınız.

Temizlik sırasında evi havalandırınız.

Temizlikte kullanmak üzere 1 ölçü çamaşır suyunun 99 ölçü su ile seyreltilmesi yeterlidir. Kullanılan çamaşır suyunun son kullanma tarihinin geçmediğinden emin olunmalıdır. Tarihi geçmemiş çamaşır suları dezenfeksiyon işlemi için yeterli olacaktır.

Alkol ile temizlik için en az yüzde 70 alkol içeren bir çözelti kullanılmalıdır.

Mutfakta en çok mikrop taşıyan şeylerden biri de süngerlerdir. Bu sebeple süngerler sık sık temizlenmelidir.

Sık sık temizlik suyu değiştirilmelidir. Her oda için ayrı temizlik bezi kullanılmalıdır. Mümkün değil ise kullanılan bezlerin sıcak suyla iyice temizlendiğinden emin olarak odalar arasında geçiş sağlanmalıdır.

Daha detaylı bilgilenmek için T.C. Sağlık Bakanlığı’nın paylaştığı bilgileri BURADAN takip edebilirsiniz.